Aquarius
Samotne opłynięcie południowej części Zatoki Botnickiej

Samotne opłynięcie południowej części Zatoki Botnickiej

dodano: 2014-07-02

Piotr Opacian rusza samotnie Sea Lionem dookoła północnej części Zatoki Botnickiej

Piotr Opacian :  

"W 2011 opłynąłem samotnie południową część Zatoki Botnickiej. Ze Szwecji do Finlandii przepłynąłem "mostem" Wysp Alandzkich, a na północy z powrotem do Szwecji przez Ostra i Vastra Kvarken*. Trasę jaką przebyłem można zobaczyć tutaj: >>link. Po tej wyprawie miałem dwuletnią przerwę od wymagającego pływania, która była była spowodowana kontuzją. W tym roku zamierzam dokończyć to co zacząłem w 2011 roku i opłynąć północną część Zatoki Botnickiej. W tej wyprawie zacznę w Szwecji przepływając do Finlandii przez Vastra i Ostra Kvarken. Startuje z Polski 3 lipca i płynę promem do Szwecji. Cała moja trasa będzie na bieżąco aktualizowana za pomocą FindMeSpot i będzie dostępna online tutaj: >>FindMeSpot.

Samą wyprawę zaczynam 5 lipca. Pierwotnie pływanie po Zatoce Botnickiej miało być treningiem przed wyprawą SVALBARD 360 na Spitsbergenie zakładająca opłynięcie archipelagu Svalbard. Niestety wyprawa została przełożona w czasie, ze względu na brak załogi. O planach tej wyprawy można przeczytać tutaj: >>SVALBARD 360.

Projekt Svalbard 360 jest zawieszony ale nie anulowany! - czy jest ktoś chętny podjęcia wyzwania i czuje się na siłach? Napisz do mnie lub Aquairus'a."

Piotr Opacian - Aquarius Team Member

 

Piotr Opacian -  instruktor kajakarstwa i doświadczony kajakarz. Za swoje kajakarskie dokonania otrzymał między innymi w roku 2006 prestiżową nagrodę Kolosa oraz nagrodę dziennikarzy za „Dokonanie Roku” na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Nominowany do nagrody TRAVELLER przez National Geographic Polska. Od wielu lat pływa w różnych regionach świata. Ma za sobą między innymi trudny morski samotny rejs wzdłuż wybrzeży Patagonii – 1000 km, samotne przepłyniecie Bajkału, rzekę Xingu w Amazonii – 1100 km i górną Lenę na Syberii, od źródeł do Kaczuga. W roku 2009 odbył półtoramiesięczną wyprawę rekonesansową na Svalbardzie z myślą o opłynięciu archipelagu. Fotografik, archeolog,geomorfolog. 

Piotr w czasie wyprawy po Zatoce Botnickiej będzie używał kajaka: Aquairus Sea Lion HV w wersji Club+.

 

 

Piotr Opacian na swoim kajaku morskim Sea Lionie w czasie treningów przez wyprawą na Zatokę Botnicką.

Miejsce: Wyspa Sobieszewska / Foto: Iwona Opacian

*cieśnina o szerokości 75 km na Morzu Bałtyckim, w środkowej części Zatoki Botnickiej.

Partnerzy:

 • Egalis
 • Go SPORT
 • Intersport
 • ZedTECH
 • Kajak Sport
 • Dag Kayaks
 • Facebook

  Facebook Menu

  Stay