Aquarius
Aquarius wspiera SEKSTANT EXPEDITION

Aquarius wspiera SEKSTANT EXPEDITION

added: 2014-07-30

Próba bicia żeglarskiego rekordu świata - Aquarius partnerem wyprawy!

Barlovento II wraz z załogą  dopłynęło już do Norwegi, Islandii i Grenlandii. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wrócili na chwilę na Islandię, gdzie nastąpi kolejna, już trzecia wymiana załóg.
Głównym celem wyprawy jest pobicie światowego rekordu żeglarstwa polarnego, do którego w czasie ubiegłorocznej rekordowej dla żeglarstwa polskiego zabrakło jedynie 8 mil. Wyprawa rozpoczęła się 14 czerwca, a pożegnanie załogi jachtu nastąpiło w Gdyni. Żeglarze płyną szesnastometrowym stalowym jachtem Barlovento II trasą Islandia – Jan MayenGrenlandiaSpitsbergenNorwegia.


Czyste piękno żeglarstwa i przyrody

fot. materiały prasowePrzepiękne lodowce, pejzaże i unikalna dzika przyrodabiałe niedźwiedzie, foki i morsy, zające bielaki, lisy polarne to niektóre atrakcje, które czekają na odwiedzających Arktykę. Od czerwca można będzie tam jeszcze obserwować dzielną załogę Sekstant Expediton z Polski, a przy okazji dwa polietylenowe kajaki Aquarius. Modele Pro Tour i Trek będą zmagać się z trudnymi warunkami pogodowymi na wschodnich wybrzeżach Grenlandii, a także najdzikszej części archipelagu Svalbard, czyli Ziemi Północno-Wschodniej. Zapewnią one uczestnikom niecodzienną możliwość pływania w pobliżu gór lodowych i podziwiania ich z bliska. Odporne na trudne warunki pogodowe kajaki z pewnością będą pomocne w czasie trwania wyprawy. Oprócz Nas wyprawę wspiera dystrybutor marki NordBoat: ePontony.pl.

Druga próba bicia rekordu świata

Kapitan Maciej Sodkiewicz wraz ze swoją ekipą Sekstant Expediton po raz kolejny żegluje do dziewiczych miejsc w Arktyce. Wyprawa prowadzi w rejony, gdzie stale obecny jest pak lodowy. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczenia m.in. stad fok i niedźwiedzi polarnych. Czekają ich również trudne warunki żeglugi polarnej, odbiegające od standardowych szlaków turystycznych. Dodaje to jedynie uroku całej ekspedycji.
W ubiegłym roku, płynąc bez prądu po awarii alternatora, ekipa Sekstant Expedition dotarła do arktycznego archipelagu Ziemi Franciszka Józefa i ustanowiła rekord Polskiego Żeglarstwa Polarnego osiągając szerokość geograficzną 82° 10, 554 N. Do rekordu świata zabrakło im zaledwie 8 mil. Wyprawa trwała łącznie 111 dni, w trakcie których jacht przepłynął niemal 8 tysięcy mil morskich. W ekspedycji udział wzięło 41 uczestników i 4 kapitanów.

Osiem etapów wyprawy i sześciedzisięcio osobowa załoga

W ośmiu etapach tegorocznego projektu weźmie udział ponad sześćdziesięciu zapaleńców, którzy będą mogli przeżyć przygodę życia. Przez ponad 130 dni jachtem dowodzi na zmianę czterech kapitanów. Do kraju uczestnicy wyprawy powrócą późną jesienią. Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy i życzymy pomyślnych wiatrów, które będą sprzyjać pobiciu rekordu. Czekamy na relację z wyprawy i na zdjęcia, które chociaż po części będą mogły przybliżyć nam niezwykłość odwiedzanych miejsc i niesamowitą atmosferę panującą podczas tej podróży. Jesteśmy dumniekipy Sekstant Expediton oraz cieszymy się, że możemy udostępnić nasze kajaki na wyprawę, która wywołuje w wielu tyle szczególnych emocji.

 

fot. Ewa BanaszekRosyjska Arktyka 2013 - ustanowienie rekordu żeglarskiego pod polską banderą. Najlepiej jak zacytujemy z bloga ekipy:

"W zeszłym roku zrealizowaliśmy wyprawę Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013, w trakcie której na jachcie Barlovento II przekroczyliśmy 82 stopień szerokości geograficznej północnej, a następnie pożeglowaliśmy dalej zostawiając za rufą przylądek Fligely na Wyspie Rudolfanajbardziej na północ wysunięty skrawek lądu na szelfie kontynentalnym Europy. Dotarliśmy do szerokości 82° 10,554 N osiągając pozycję północną rekordową dla jachtu pod polską banderą.
Wyprawa Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013 trwała 111 dni w trakcie których jacht Barlovento II pokonał 8 tysięcy mil morskich. W wyprawie wzięło udział 41 uczestników z różnych miast Polski, w wieku od 19 do 68 lat. Prawie połowę ekipy stanowiły kobiety. Spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem ze strony mediów i środowisk żeglarskich. Patronat medialny nad wyprawą objął Magazyn National Geographic Traveler oraz Magazyn Żagle i portal Żagle.com.pl "

TRZYMAMY KCIUKI!

 

GRENLANDIA 2014

fot. Magdalena Zając

fot. Ewa Banaszek

Wszystkie zdjęcia pochodzą od członków ekipy Sekstant Expedition.

Partners:

 • Egalis
 • Go SPORT
 • Intersport
 • ZedTECH
 • Kajak Sport
 • Dag Kayaks
 • Facebook

  Facebook Menu

  Stay