Aquarius
Команда AQUARIUS

Команда AQUARIUS

Grupa powstała z myślą o pomocy wiedzą, doświadczeniem, logistyką ale przede wszystkim sprzętem kajakarzy i podróżników. Dzięki temu możemy wymieniać swoją wiedzę, doświadczenie, testować sprzęt w najcięższych warunkach.

Idea Aquarius Team powstała niedawno, bo w 2011 roku. Zadecydowały o tym dwa wydarzenia: przygotowania Piotra Opaciana do wyprawy Svalbard 360 i tegorocznej wyprawy treningowej na Zatoce Botnickiej. Drugim impulsem było spontaniczne stworzenie zespołu kajakarzy pod banderą Aquarius Kayaks, która by mogła rywalizować podczas zawodów kajakowych, także tych objętych kategoria Grand Prix PZKAJ.

 

 

Obecnie skład Teamu to:

 

Piotr Opacian

 

Piotr Opacian instruktor kajakarstwa i doświadczony kajakarz, wszechstronnie wykształcony. Za swoje kajakarskie dokonania otrzymał między innymi w roku 2006 prestiżową nagrodę Kolosa oraz nagrodę dziennikarzy za „Dokonanie Roku” na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Nominowany do nagrody TRAVELLER przez National Geographic Polska. Od wielu lat pływa w różnych regionach świata. Ma za sobą między innymi trudny morski samotny rejs wzdłuż wybrzeży Patagonii – 1000 km, samotne przepłyniecie Bajkału, rzekę Xingu w Amazonii – 1100 km i górną Lenę na Syberii, od źródeł do Kaczuga. W roku 2009 odbył półtoramiesięczną wyprawę rekonesansową na Svalbardzie z myślą o opłynieciu archipelagu. W 2011 roku opłynał kajakiem samotnie południową część Zatoki Botnickiej - w sumie 1200 km w ciągu 25 dni na wodzie. Fotografik, archeolog, geomorfolog.

 

Aquarius (Racing) Team

 

Grupa stworzona z myślą o rywalizacji sportowej podczas spływów i zawodów kajakowych. Pomysłodawcą i organizatorem jest Tygrys. Pomysł przyszedł przed Międzynarodowym Spływem Kajakowym Dunajec 2011. Pierwszym nieformalnym startem Aquarius Team były zawody kajakowe Półmaraton Morski Trzy Mola 2011, w którym zawodnicy (5 osób) Aquarius Team zdobyli pierwsze miejsce w K1(Szymon) i K2 (Marcin i Tygrys). Oficjalnym testem była klasyfikacja generalna Dunajca 2011, w którym zespół zdobył bardzo wysokie drugie miejsce. Warto zazanczyć, że ilość kajakarzy startujących w tym Spływie oscylowała w okolicach 500. Zespół Aquarius Team liczył ponad 30 osób, które spontanicznie połączyły siły i zdobyły razem wysokie miejsca. Strona

>> Aquarius Team <<

ПАРТНЕРЫ:

 • Egalis
 • Go SPORT
 • Intersport
 • ZedTECH
 • Kajak Sport
 • Dag Kayaks
 • Facebook

  Facebook Menu

  Stay